BLOG

Falun 2019. Czech Kings a Epic Team hájili úspěšně české barvy

Move2Sweden | Falun. Na florbalový výjezd za zkušenostmi a zážitky vyrazily na konci května 2019 florbalové týmy Czech Kings a Epic Team. Celkem tři týmy této české výpravy srdnatě bojovaly o co nejlepší umístění. Výběr z Olomouckého kraje a okolí, Epic Team, si dokonce odvezl stříbrné medaile za druhé místo v kategorii ročníku narození 2005 a mladší, když ve finále podlehl českému Chodovu.

Epic Team, ambiciózní tým složený z hráčů hajících v sezóně například barvy FBS Olomouc, FBC Přerov a dalších si šel již od prvních zápasů za jasným cílem – bojovat o umístění nejvyšší. Tým vedený Jiřím Parzykem, Milanem Skokanem a Bárou Seibertovou v základní skupině nepoznal hořkost porážky a i přes remízu se švýcarským Thurgau šel do play-off z prvního místa.

V nadstavbové části turnaje byl Epic Team nasazen přímo do semifinále, kde po krásném boji porazil domácí KFUM Falun 1:0 a mohl se těšit na finálové utkání s českým týmem Florbal Chodov. Vrchol kategorie ročníku 2005 a mladší ukázal skvělý boj o turnajový trimf, kdy štastnější nakonec byl tým Prahy po výsledku 2:1.

Turnajový výběr Epic Team se ale ukázal ve skvělém světle a pomyslný poslední úspěšný krok si jistě schoval na další ročník turnaje.

Součástí výpravy Sports Move byl i další turnajový výběr Czech Kings, pro který byl turnaj ve Falunu premiérovým představením. Tým složený z hráčů z celé České republiky představil na turnaji dva týmy – starší v kategorii 2002 a mladší v kategorii ročníku 2006.

Ačkoliv ani jeden z týmů se nepropojoval ze základní skupiny, všichni hráči skvěle bojovali za Krále a jistě si odvezli skvělé zkušenosti a zážitky. Nejmladší králové dokonce v posledním utkání porazili slavný AIK Stockholm. Týmy byly vedeny Jakubem Hubálkem, hráčem superligových Vítkovic, a Petrem Stejskalem, hráčem superligového FBC Ostrava.

Všem týmům děkujeme za skvělou reprezentaci České republiky na zahraničním turnaji a těšíme se na další společné výpravy.